گروه نرم افزاری آسمان


حجامت و تفریح


حجامت باعث نشاط و زنده‌دلی و شادابی جسم و جان است. حجامت از یأس و ناامیدی و افسردگی پیشگیری می‌کند و اعصاب را تقویت می‌نماید. خواب را آرام و اضطراب و دلهره را کاهش می‌دهد و شجاعت را زیاد می‌کند.

حجامت و خون‌درمانی و ورزش

افرادی که ورزشکار هستند توجه کنند که ورزش با همه فوائد آن، آن‌ها را از حجامت و خون‌درمانی بی‌نیاز نخواهد کرد. بویژه پس از کنار گذاشتن ورزشهای
ص: 24
سنگین و دوری از میادین قهرمانی و پهلوانی چنانچه از خون‌درمانی استفاده نکنند دچار انواع بیماری‌های خونی و سکته‌های قلبی و مغزی و ناراحتی‌های کبدی خواهند شد.

حجامت در کودکان

در کودکان حتی در دوران شیرخوارگی حجامت بعنوان پیشگیری و تأمین سلامت طفل مفید است. تربیت کودکان با هوش و نابغه باید از قبل از تولید نطفه و دوران حاملگی و سپس بعد از تولد برنامه‌ریزی شود. حجامت از زمان کودکی یکی از راه کارهای این هدف می‌باشد.
حجامت در اطفال مورد تأیید روایات اسلامی است.

حجامت و عقل و هوش

حجامت بی‌تردید موجب افزایش هوش و عقل است و زمینه اعتلای فرهنگ یک کشور را فراهم می‌سازد، به شرط آنکه فراگیر و همگانی شود. محققان، نویسندگان دانشجویان و داوطلبان کنکور و همه اهل علم از این هدیه الهی که توسط پیامبر اکرم (ص) برای مسلمانان و همه آحاد بشر آورده شده است غفلت نکنند.

تیروئید (گواتر)

بیماری‌های تیروئیدی که با غلبه خون همراه بوده و تپش قلب ناشی از آن از طریق حجامت به وضوح کاهش چشمگیر یافته و رو به علاج خواهد رفت. داروهای گیاهی همراه با حجامت مؤثرتر خواهد بود و نحوه درمان به تشخیص پزشک طب ایرانی بستگی دارد.
ص: 25

بیماری‌های سر

سردردها، تاریکی چشم، پیرچشمی، آب‌مروارید، ضعف بینایی و بیماری‌های دیگر چشم بوسیله حجامت پیشگیری و هم از این طریق به علاج آن کمک مؤثر خواهد شد.
پس از اتمام خونگیری محل آن ضد عفونی شده و چند دقیقه بعد زخم کاملا بسته می‌شود و بسرعت به جوش خوردن می‌نماید. در این تصویر محل زخم پانسمان شده است.
ریزش مو و ابرو، خارش سر و شوره نیز به وسیله حجامت رو به علاج خواهد رفت.
حجامت در زیر زنخدان (چانه) نیز کمک فاحشی به دفع این بیماری‌ها خواهد کرد.